Poradna IZEPO

Vítejte v naší online poradně. Nevíte si s něčím rady v souvislosti se stavbou domu nebo rekonstrukcí bytu? Napište nám na adresu poradna@izepo.cz! Rádi Vám poradíme. Vybraná témata navíc na této stránce zveřejníme!

Každý, kdo nežije v jeskyni, musel v průběhu několika posledních let zaregistrovat výrazné zdražování téměř všeho. Obor stavebnictví bohužel není výjimkou.

Pandemie koronaviru zaskočila celý svět a mnoha lidem obrátila život vzhůru nohama. Stavby a jejich vybavení však stárnou dál, virus nevirus. Možná tak i navzdory nelehké době zvažujete rekonstrukci domu či bytu. Je to dobrý nápad?

Každé bytové jádro jednoho dne doslouží a je potřeba jej zrekonstruovat - částečně nebo úplně. V tomto článku se zaměříme na to, jak poznat, že jádro dosluhuje, a podle čeho rozhodovat o rozsahu rekonstrukce.

Ačkoliv je bytové jádro technologicky nejsložitější částí bytu, mnoho lidí to neodradí od pokusu o jeho rekonstrukci svépomocí. To však bohužel často končí průšvihem...

Chci do haly našeho domu pořídit vestavěnou skříň. Slyšela jsem ale, že tyto skříně se používají spíše v bytech než v domech. Proč to tak je a je? Je běžný nábytek pro dům lepší?


 starší příspěvky →