Kolik stojí rekonstrukce bytového jádra?

Plánuji nechat si zrekonstruovat bytové jádro v bytě 3+1 v panelovém domě. Chtěl bych vědět, kolik taková rekonstrukce běžně stojí a jak dlouho asi tak trvá?

Tuto otázku není úplně jednoduché zodpovědět, přesto se o to co nejlépe pokusíme.

Cena rekonstrukce

Cena rekonstrukce bytového jádra sestává (podobně jako náklady na jakoukoliv jinou stavební činnost či rekonstrukci) ze dvou hlavních složek:
  • Cena za práci
  • Cena za materiál

Obě tyto části jsou přitom velmi individuální.

Cena za práci

Předně je třeba si uvědomit, že rekonsturkce je poměrně široký pojem.

Je velký rozdíl mezi výměnou zařizovacích předmětů, kdy se provádí pouze záměna umyvadla, vany, záchodové mísy a baterií a rekonstrukcí, jejíž součástí jsou kromě výše uvedeného také nové rozvody vody a odpadů, elektřiny, nové obklady, dlažba, a náhrada nevyhovujících příček z umakartu nebo dokonce i změna dispozice místností (typicky spojení koupelny a toalety nebo zvětšení původní koupelny na úkor přilehlých místností).

Cena za materiál

Cena za materiál je pak samozřejmě velmi závislá na volbě konkrétního materiálu a standardu instalovaných zařizovacích předmětů, které si klient zvolí. Např. rozdíly v ceně obkladů (za metr čtvereční) mohou být v závislosti na jejich designu i několikanásobné.

Konkrétní čísla

Z výše uvedených důvodů je velmi obtížné uvádět konkrétní čísla. Přesto bychom rádi nabídli alespoň rámcovou představu. Následující čísla chápejte jen jako velmi orientační:

  • Nalepení obkladů, výměna zařízení koupelny a záchodu (při zachování stávajícího umakartového jádra) se pohybuje cca od 50 tis. Kč.
  • Kompletní rekonstrukce vč. nového zdiva a rozvodů na klíč se pohybuje cca od 95 tis. Kč výše.

Jak dlouho rekonstrukce trvá?

Záleží na rozsahu rekonstrukce. Ve firmě IZEPO si plně uvědomujeme, nakolik omezující rekonstrukce bytového jádra pro obyvatele bytu je, a snažíme se ji proto realizovat v co nejkratším časovém horizontu, který je zpravidla 8-10 dnů.

Kam dál?